inaczej, poradnik

4 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić będąc w Cambridge!

Poczuj się jak student University of Cambridge

Anglia od zawsze kojarzyła się ze słynnym uniwersytetem, który jest marzeniem każdego dobrego ucznia śniącego o naukowej karierze. Koniecznie sprawdź sam czy chciałbyś być częścią tej niezwykłej uniwersyteckiej społeczności i odwiedź mury znanych college’ów, np. Trinity College. Jej absolwentami były światowej sławy umysły ścisłe, takie jak Francis Bacon czy Isaac Newton.

Spróbuj punting’u na rzecze Cam

Bridge z angielskiego to most. Nic więc dziwnego, że w tym uroczym miasteczku roi się od niezliczonych mostów. Możesz je podziwiać na spacerach, ale o wiele ciekawszą formą będzie przepływanie pod nimi i podziwianie ich uroku od spodu. Środkiem transportu, który to umożliwi są tradycyjne łodzie zwane punt’ami. Niestety sterowanie przy pomocy długiego kija jest niezłym wyzwaniem, dlatego sami tego nie próbujcie i poproście o pomoc profesjonalistów.

Przechadzka mostem matematycznym

Mówi się, że most ten został zbudowany i zaprojektowany przez samego Sir Isaaca Newtona. A dlaczego jest tak niezwykły? Według legendy nie potrzebował żadnych elementów metalowych, a jego budulcem było jedynie drewno. Po kilku latach studenci postanowili poddać go rozbiórce, aby sprawdzić na własne oczy jak ta konstrukcja wygląda od środka. Niestety nie zdołali złożyć go z powrotem, więc byli zmuszeni wspomóc się metalowymi nitami.

Znajdź atrakcyjne kursy językowe i naucz się mówić jak rodowity Anglik

Kursy językowe w Cambridge cieszą się ogromną popularnością i nie ma się czemu dziwić. Anglia, jako kolebka angielszczyzny, jest najlepszym miejscem do szlifowania języka. Ponadto, uniwersytecka atmosfera tego urokliwego miasteczka sprzyja owocnej nauce. Sprawdź sam jak nowe słówka same pchają się do głowy ucząc się w światowej sławy kolebce życia uniwersyteckiego. Zajrzyj na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/cambridge/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *