poradnik

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Od dziecka wpajano nam do głowy, żeby koniecznie uczyć się języków obcych, bo przydadzą się nam życiu. Rodzice i nauczyciele nie kłamali. Poligloci z łatwością znajdują dobre posady w najlepszych firmach oraz nie ma dla nich barier w zwiedzaniu całej kuli ziemskiej. Większość z nas śmiało może przyznać, że posługuje się biegle angielskim lub niemieckim, jednak co z resztą języków obcych? Ostatnio nastała moda na hiszpańskie klimaty, więc może warto zainteresować się właśnie tym językiem? Jakie są zalety nauki hiszpańskiego?

TOP 3

Hiszpański należy do trzech topowych języków świata w rankingu pod względem liczby osób posługujących się danym językiem. Przyda nam się podróżując po całej Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii, południowej części Stanów Zjednoczonych, a nawet na Filipinach!

Prosta wymowa

Większość dźwięków w języku hiszpańskim jest zbliżona do tych znanych nam z naszej ojczystej mowy. To niedoceniany atut, który niezwykle ułatwia naukę wymowy i pracy nad akcentem. Wersja europejska jest nieco trudniejsza z powodu dwóch głównych dźwięków, które są dość problematyczne: charczącego „j” oraz sepleniącego „z”, jednak pozostałe wymawia się podobnie jak w języku polskim. Natomiast wersja latynoamerykańska w wymowie jest o wiele łatwiejsza.

Łatwo dostępne materiały

Jeszcze kilkanaście lat temu znalezienie godnego polecenia kursu języka hiszpańskiego lub materiałów edukacyjnych graniczyło z cudem. Na szczęście te czasy już minęły i możemy wybierać w morzu podręczników, repetytoriów i samouczków, które są łatwo dostępne na rynku. Ponadto, niemal każda szkoła językowa ma w swojej ofercie kurs języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Nie pozostaje nic innego jak zacząć naukę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *