poradnik

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Od dziecka wpajano nam do głowy, żeby koniecznie uczyć się języków obcych, bo przydadzą się nam życiu. Rodzice i nauczyciele nie kłamali. Poligloci z łatwością znajdują dobre posady w najlepszych firmach oraz nie ma dla nich barier w zwiedzaniu całej kuli ziemskiej. Większość z nas śmiało może przyznać, że posługuje się biegle angielskim lub niemieckim, jednak co z resztą języków obcych? Ostatnio nastała moda na hiszpańskie klimaty, więc może warto zainteresować się właśnie tym językiem? Jakie są zalety nauki hiszpańskiego?

TOP 3

Hiszpański należy do trzech topowych języków świata w rankingu pod względem liczby osób posługujących się danym językiem. Przyda nam się podróżując po całej Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii, południowej części Stanów Zjednoczonych, a nawet na Filipinach!

Prosta wymowa

Większość dźwięków w języku hiszpańskim jest zbliżona do tych znanych nam z naszej ojczystej mowy. To niedoceniany atut, który niezwykle ułatwia naukę wymowy i pracy nad akcentem. Wersja europejska jest nieco trudniejsza z powodu dwóch głównych dźwięków, które są dość problematyczne: charczącego „j” oraz sepleniącego „z”, jednak pozostałe wymawia się podobnie jak w języku polskim. Natomiast wersja latynoamerykańska w wymowie jest o wiele łatwiejsza.

Łatwo dostępne materiały

Jeszcze kilkanaście lat temu znalezienie godnego polecenia kursu języka hiszpańskiego lub materiałów edukacyjnych graniczyło z cudem. Na szczęście te czasy już minęły i możemy wybierać w morzu podręczników, repetytoriów i samouczków, które są łatwo dostępne na rynku. Ponadto, niemal każda szkoła językowa ma w swojej ofercie kurs języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Nie pozostaje nic innego jak zacząć naukę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *