kursy, niuanse

Akcenty w języku angielskim – które kursy językowe najlepiej podszkolą naszą wymowę?

Nie od dziś wiadomo, że językiem angielskim posługuje się prawie cały świat. Takie wielkie odległości sprzyjają wyodrębnianiu się różnych akcentów i mowy potocznej. Możemy wybrać Londyn jako cel naszej wycieczki i porozumiewanie się nie sprawi nam większego problemu.

Z drugiej strony obierając kierunek Nowy Jork, już mogą pojawić się kłopoty z innym akcentem i tamtejszym slangiem. Czym różnią się najbardziej popularne akcenty angielskie? Które są łatwiejsze do opanowania przez Polaków?

Anglia – mowa królewska

Podczas poszukiwania odpowiedniej oferty, uczniowie i rodzice najczęściej decydują się na kursy językowe w Anglii. Londyn uznawany jest za kolebkę poprawnej angielszczyzny, m.in. dzięki obecności brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć niektórzy mieszkańcy uważają, że jej członkowie mówią nieco niewyraźnie, to i tak ich mowa cieszy się uznaniem całego świata. Dlatego, jeżeli marzysz o wypracowaniu idealnego brytyjskiego akcentu, wybierz się na kurs językowy do Anglii, gdzie profesjonalna karda nauczycielska o rdzennym pochodzeniu z pewnością ci w tym pomoże.

Nowy Jork – mieszanka kultur

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych to kompletna mieszanka wybuchowa pod względem różnorodności zamieszkujących je kultur. Nowy Jork podzielony jest nawet na dzielnice charakterystyczne dla takich kultur jak chińska, latynoska czy nawet polska. Tamtejszy akcent jest o niebo luźniejszy od sztywnego języka z Londynu i zdecydowanie łatwiejszy do przyswojenia. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-angielskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *