inaczej, poradnik

Jak zachęcić nastolatka do nauki języka obcego?

Buntowniczy okres w życiu nastolatka to bardzo trudny czas, aby przekonać go do czegokolwiek, nie wspominając o nauce języków obcych. Taki młody człowiek czuje się zagubiony w świecie pełnym różnych sprzecznych bodźców i nadmiaru informacji. Jedyne czego potrzebuje to wsparcia i zaproponowania drogi, którą powinien podążać. Jak zmotywować nastolatka do nauki języka obcego tak, aby nie postrzegał tego jako kolejne rodzicielskie kazanie?

Opowiedz swoją historię

Nie ma nic lepszego jak uczenie się na cudzych błędach i korzystanie z doświadczeń dorosłych. Podziel się z nastolatkiem własną historią nauki języka obcego i pokaż jakie niesie to za sobą korzyści. Nic nie przekona go bardziej niż prawdziwe doświadczenia i uniknięcie błędów, które już ktoś wcześniej popełnił. Opowiedz, w której szkole się uczyłeś, jaki kurs językowy wybrałeś i jakie są twoje najlepsze wspomnienia z tamtych chwil.

Podróżowanie bez granic

Każdy nastolatek jest głodny nowych doświadczeń i poznawania świata, którego do tej pory nie miał okazji zobaczyć. Wybierzcie wspólnie kurs językowy za granicą, który będzie spełniał wasze oczekiwania. Jeżeli szukacie miejsca idealnego do nauki angielskiego, świetnym pomysłem będą wakacje w Londynie czy na Malcie. Pozytywne wrażenia i rozwój umiejętności językowych gwarantowane!

Nowe zagraniczne znajomości

Przekonaj nastolatka, że zagraniczny wyjazd językowy to nie tylko ślęczenie nad książkami i zakuwanie nowego słownictwa, ale także nawiązywanie nowych kontaktów. Zwiedzanie okolic z nowo poznanymi kolegami i próbowanie lokalnych specjałów urozmaicą lekcje języka. Wspólne doświadczenia łączą młodych ludzi nierozerwalną przyjaźnią, która potrafi przetrwać długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *