poradnik

Takich szkół językowych należy unikać! Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego obozu językowego i jaka szkoła językowa w Anglii będzie najlepsza?

Szkolenia językowe za granicą od lat cieszą się ogromną popularnością w okresie wakacyjnym. Uczniowie nie chcą spędzać dodatkowych godzin w tygodniu na siedzeniu w ławce, kiedy w dwa miesiące mają możliwość nauczyć się o wiele więcej niż przez cały rok szkolny. Londyn jako kolebka angielszczyzny wydaje się być idealnym wyborem.

Niestety liczne nieuczciwe szkoły językowe zwęszyły dobry interes i nagminnie naciągają klientów na naukę bez pozytywnych efektów. Jak nie dać się oszukać i jaka szkoła językowa w Anglii jest warta uwagi?

Nauczyciel z wykształceniem

Szkoły językowe dość często popełniają błąd zatrudniając tzw. native speakerów, czyli rdzennych użytkowników języka, którzy nie mają kierunkowego wykształcenia. Nie ma nic gorszego niż lektor, który sam popełnia błędy językowe i nie ma podejścia pedagogicznego. Szkoły językowe w Anglii raczej nie mają z tym problemu. Każdy potencjalny wykładowca jest poddawany dogłębnej weryfikacji, dzięki czemu mamy pewność sprawdzonej kadry nauczycielskiej.

Angielski w Anglii, francuski we Francji

Szkolenia językowe za granicą powinny odbywać się w kraju, w którym wybrany przez nas język obcy jest językiem urzędowym z długą tradycją. Jeżeli pragniemy władać nienaganną angielszczyzną, oczywistym celem naszej podróży powinien być Londyn. Dzięki anglojęzycznemu otoczeniu szybciej opanujemy nie tylko zasady gramatyczne, ale także slang i wyrobimy brytyjski akcent.

Konwersacje górą!

Wybierając się na obóz językowy nie chcemy wkuwać niekończącej się listy słówek i reguł gramatycznych. To mamy zapewnione w trakcie roku szkolnego. Szkoły językowe w Anglii stosują metody nauczania oparte na częstych konwersacjach niezależnie od poziomu zaawansowania. Dzięki temu rzeczywiście uczymy się języka mówionego i pokonujemy strach przed wypowiadaniem się w obcym dla nas języku. Oferty dobrych i sprawdzonych szkół językowych znajdziesz na https://www.jpedukacja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *