poradnik

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Każde dziecko już w przedszkolu dowiaduje się, że znajomość języka angielskiego już nie jest we współczesnym świecie dodatkowym atutem, a obowiązkiem. Nikt jednak nas nie motywuje do nauki i nie tłumaczy dlaczego właściwie powinniśmy kształcić się w tym kierunku. Istnieje kilka powodów, dla których warto zgłębiać tajniki języka angielskiego.

Przekonaj się sam.

Internet stoi przed tobą otworem

90% treści publikowanych w Internecie są w języku angielskim, dlatego jego znajomość daje ci ogromną przewagę w niezliczonej liczbie dziedzin życia. Zyskujesz dostęp do najnowszych badań naukowych, dowiadujesz się o pojawieniu się kolejnych wynalazków, znajdujesz sposób na rozwiązanie problemu, który jeszcze nie jest tak powszechny w naszym kraju. Można tak wyliczać w nieskończoność. Jesteś głodny wiedzy? Ucz się angielskiego!

Podróże bez granic

Jeżeli jedną z twoich największych pasji jest podróżowanie, a najskrytszym marzeniem zwiedzenie najdalszych zakątków świata, to znajomość języka angielskiego niezwykle ułatwi ci sprawę. Według starego przysłowia: „Koniec języka za przewodnika.” i trudno się z tym nie zgodzić. Dzięki tej umiejętności nie będą istniały przed tobą żadne granice i poradzisz sobie odwiedzając każde miejsce na mapie świata.

Lepsza praca

Od przedszkola wpaja się nam, że język angielski jest nam niezbędny do zdobycia dobrej posady. Mimo wielu wątpliwości tak rzeczywiście się dzieje! Zdarza się, że nawet od serwisu sprzątającego wymaga się komunikatywnej znajomości tego języka, ponieważ pracownicy licznych firm nie mówią po polsku. Jeżeli więc masz o wiele wyższe ambicje i aspirujesz do bycia częścią dużej korporacji, to angielski na zaawansowanym poziomie będzie podstawą do rozważenia twojej kandydatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *