poradnik, szkoła

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Przechodząc główną ulicą miasta kończysz z pokaźnym stosem kolorowym ulotek w twojej dłoni. To zdarza się za każdym razem. Może z tego stosu uda się wydobyć pomocne informacje o szkołach językowych i kursach, które mają obecnie w swojej ofercie? No tak, ale czym kierować się przy wyborze najlepszego dla nas kursu językowego?

Lekcja próbna testem dla nauczyciela

W większości szkół można zapisać się na pierwszą lekcję próbną, za którą nie ponosimy żadnych kosztów. Nie wiąże się to również z żadnymi zobowiązaniami. Dla szkoły to akcja marketingowa, a dla nas okazja do poznania bliżej nauczycieli oraz metod nauczania, które stosują. Dla lepszego rozeznania, zapisz się na taką lekcję w kilku szkołach, abyś mógł obiektywnie porównać zaprezentowane oferty. Po każdej z nich od razu zapisz sobie wszystko co ci się podobało i co cię zniechęciło. To znacząco wpłynie na twoją decyzję.

Zasięgnij rady znajomych

Podobno przyjaciół poznaje się w biedzie, więc w tym przypadku również powinni ci służyć radą. Z pewnością kilkoro z nich już ma za samą liczne doświadczenia z kursami językowymi, więc chętnie podzielą się swoją opinią. Może ktoś z nich jeszcze uczęszcza na zajęcia, więc będziesz mieć informacje z pierwszej ręki, a dodatkowo znajomą twarz kiedy zdecydujesz się wziąć w nich udział.

Poznaj lektorów

Szkoła to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim kadra pedagogiczna, która ją tworzy. Dowiedz się jak najwięcej o nauczycielach, którzy prowadzą lekcje w wybranej szkole i jakie mają doświadczenie w nauczaniu. Postaw sobie też pytanie czy wolisz uczyć się z polskim lektorem czy native speakerem. Polscy nauczyciele są niezwykle dobrze przygotowani merytorycznie i pomogą uczniom na początkowych etapach nauki. Natomiast rdzenni użytkownicy języka przydadzą się uczniom, którzy są na nieco bardziej zaawansowanym poziomie i potrzebują więcej ćwiczeń konwersacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *