kursy

Najpopularniejsze języki świata – który język wybrać przeglądając kursy językowe za granicą?

Chiński

Oceniając pod względem ilości osób posługujących się danym językiem, zdecydowane zwycięstwo należy do chińskiego, którym posługuje się aż 1475 milionów ludzi na świecie. Niestety w Polsce ten język wciąż jest uważany za niszowy. Tylko szkoły w dużych miastach mają w swojej ofercie kursy tego języka, a dodatkowo ich cena jest o niebo wyższa od pozostałych.

Angielski

Nie od dziś wiadomo, że angielski wygrywa wszelkie rankingi pod względem ilości osób, które uczą się tego języka. We współczesnym świecie pełni tę samą rolę, którą odgrywała łacina w zamierzchłych czasach. Swoją popularność zawdzięcza stosunkowo łatwej do przyswojenia gramatyce i wymowie. Z roku na rok przybywa chętnych na kursy językowe za granicą. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Anglia ze względu na nienaganną angielszczyznę, którą posługują się jej mieszkańcy oraz Malta, która kusi swoim słońcem i wakacyjnym klimatem.

Hiszpański

Ten język od zawsze uważany był za łatwy i przyjemny w nauce, stąd takie zainteresowanie jego nauką. Kursy hiszpańskiego możemy znaleźć w ofercie niemal każdej szkoły językowej, co jeszcze nie tak dawno nie było taką oczywistą rzeczą. Ponadto, niezwykle zyskują na popularności kursy hiszpańskiego w samej Hiszpanii i w Ameryce Południowej. W tym drugim przypadku musimy się niestety liczyć z większym wydatkiem. Lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w kraju Cervantesa, gdzie poznamy rdzenną formę tego języka. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-hiszpanskiego/

Arabski

Coraz większe znaczenie w świecie nauki zyskuje język arabski, który z roku na rok zyskuje na popularności. Polskie uczelnie otwierają kolejne kierunki studiów, które oferują naukę języka i kultury arabskiej. W rankingu ilości osób posługujących się tym językiem plasuje się na 4 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *