Youtube – kopalnia podcastów i video
Ta platforma uważana jest za swego rodzaju studnię dobra i zła. Spróbujmy jednak spojrzeć na te pozytywne aspekty, które zapewnią nam wartościowe materiały do nauki języka obcego. Istnieje wiele kanałów nie tylko native speakerów, ale także profesjonalnych nauczycieli, którzy dzielą się za darmo swoją wiedzą. Czasami publikują nowe filmiki nawet codziennie, aby zachować regularność i nie wypaść z rytmu nauki. Bardzo popularne są również podcasty, czyli audycje, gdzie lektor podejmuje konkretny temat, a na koniec robi podsumowanie przypominając najważniejsze słówka i zwroty.
Aplikacje mobilne
Kto z nas nie lubi podczas podróży tramwajem pograć w gry z kolorowymi kulkami czy innymi stworkami, żeby tylko zabić czas? Można te kilkanaście minut wykorzystać na naukę języka przez zabawę. Istnieje wiele gier, które mają równie proste zasady, a przy okazji poszerzają nasze słownictwo. Dodatkowym pozytywnym elementem motywacyjnym jest rywalizacja ze znajomymi i walka o większą ilość poznanych słówek. Jedne z najbardziej popularnych aplikacji to Duolingo czy Langbandit.
Lekcje próbne w szkole językowej
Jeżeli chciałbyś zainwestować oszczędności w kurs językowy, ale nie do końca jesteś przekonany, które zajęcia wybrać, to idealnym rozwiązaniem będą dla ciebie lekcje próbne. Tego typu zajęcia pokazowe organizowane przez liczne szkoły językowe są całkowicie za darmo. Wybierz się do kilku różnych szkół, a z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, więc nie masz się czego obawiać.